A Park Teniszklubban, azzal szimbiózisban él az MTK tenisz szakosztálya, mely a klubban zajló versenyélet bázisa. A szakosztály az ország egyik legnagyobb és legeredményesebb szakosztálya: hat főállású edzővel és mintegy 60 versenyzővel.

A nagy célokat kitűző, naponta sokat edző versenyzők mellett lehetőséget biztosítunk a teniszezni és versenyezni szerető, de életcéljuknak nem a teniszt választó játékosok számára is — ők heti 2–3 alkalommal is edzhetnek igény szerint.

Az MTK férfi Szuperliga-bajnokcsapata
MTK — Férfi Szuperliga bajnokcsapat

Amire a legbüszkébbek vagyunk

A nyolcvanas években az MTK férficsapata többször nyert Szuperligát a legendás Szőke Péter vezetésével. A kilencvenes években Kisgyörgy Lajos szakosztályvezető ezüstéremig vitte a fia által vezetett férficsapatot a Szuperligában.

A szakosztály vezetését 2001-ben Homonnay Géza vette át. 2003-ban a férficsapat bajnoki címet szerzett a csapatbajnokságban, soraiban Kisgyörgy Gergely és Kiss Sebő Davis-kupa-játékosokkal. Ugyanekkor az MTK női együttese hosszú évek után ismét feljutott a Szuperligába.

2005 nagy sikere a női csapat nevéhez fűződik: a papírformát felborítva megnyerték a Szuperligát az esélyes Bp. Spartacus ellen. A klub azóta is folyamatosan ad kiváló junior versenyzőket a magyar és a nemzetközi teniszéletnek.

Az MTK az ország egyik legnagyobb és legeredményesebb tenisz szakosztálya.