Magyarországon a tenisz az 1880-as években jelent meg, kezdetben kizárólag az arisztokrata körök sportjaként.
Az első magyar bajnokságot 1894-ben rendezték, melyet a 8 induló közül az egyedüli nő rögtön meg is nyert. 1907-ben alakult meg a Magyar Tenisz Szövetség, és rá egy évre, 1908-ban épült fel a Kelenföldi Labdázó Társaság tenisztelepe, klubunk jelenlegi otthona.

Az I. világháború alatt gyakorlatilag megszűnt a teniszélet az országban, és csak 1920 körül kezdett újraéledni. Ekkor nevezték át telepünket BLKE-nek (Budapesti Lawn-Tennis és Korcsolya Egylet), és hívta hamarosan az egész város emiatt Blökének. Telente a pályákat felöntötték, és kiválóan lehetett korcsolyázni. A centerpályát 1930-ban Budapest-bajnokság keretében avatták fel.
A harmincas években indult el az országos csapatbajnoki rendszer, és a BLKE női csapata többször is megnyerte az országos bajnokságot. A II. világháború után már állami kezekben indult újra a telep működése. Ezekben az években itt, a centerpályán játszotta Asbóth és Ádám a legendás Davis-kupa meccseket — például a svéd válogatott ellen, melyben akkor Európa egyik legjobb játékosa volt Bergelin, Björn Borg későbbi edzője.
Sok kisebb szakosztály játszott a telepen, míg végül a hetvenes években az MTK otthona lett. A nyolcvanas években az MTK klub üzemeltette a telepet. 1984-ben a centerpálya helyén a Hungarhotels egy kétpályás, akkor korszerűnek számító fedett csarnokot épített. Azóta a telepen 12–15 pálya használható.
A klubot jelenleg üzemeltető cég, a Tenyeres Kft. 2003-ban vette át a rendkívül lepusztult állapotban lévő létesítményt, és kb. egy év alatt az alapoktól kezdve felújította mind az épületet, mind a pályákat. Kialakításra került a közel 50 parkolóhely, a nagy terasz, a modern fitneszterem, a meleg konyha és a teljesen új wellness-részleg. A felújított klub hamar visszanyerte népszerűségét. Télen mind a 12 pályát sátor borítja, 2011-től kezdve immár valamennyi fiatal, modern, világos sátor.
Időutazás